چگونه مدارک را تهیه کنید 1

قبل از خواندن این نوشته PDF که در مورد مدارک مورد نیاز گفته شده بود را بخوانید. در ادامه نحوه تهیه تک تک این مدارک را برسی میکنیم.

1.

برای دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس 3 فرم وجود دارد. برای دانشجویان دکترا و دانشجویان فوق لیسانس که کل دوره آنها به صورت تحقیق یا تز است فرم تکمیلی هم وجود دارد. فرم ها را مستقیما از خود سایت سفارت استرالیا میتوانید بگیرید.

فرم 157A از طریق لینک زیر

http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/157a.pdf

فرم 1221

http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1221.pdf

فرم تکمیلی یک برگی

http://www.iran.embassy.gov.au/files/tran/Supp_Info_Sheet.pdf

2. هزینه ارزیابی ویزا

هزینه ارزیابی ویزا را از همان ابتدا باید پرداخت کنید . این تمام هزینه ای است که سفارت از شما میگیرد و مجددا پس از صدور ویزا پولی از شما گرفته نمیشود.

Subclass ویزای دانشجویی 573 است در آدرس زیر میتوانید لیست قیمت ها را ببینید

http://www.iran.embassy.gov.au/files/tran/Schedule%20of%20Fees%20January%202011.pdf

یا به خود سایت مراجعه کنید و لینک schedual of fees را ببینید.

 

3. نامه پذیرش شما از دانشگاه همان :

Letter of Offer یا Addmision است.

نامه ای که از دانشگاه پس از گرفتن پذیرش اولیه به شما میدهند این نامه معمولا در قالب PDF به شما email میشود از آن پرینت بگیرید.

4. نوشتن رزومه تحصیلی و کاری اگر لیسانس هستید تنها سال و دانشگاه و رشته ای که از آن فارغالتحصیل شدید را بنویسید. در غیر اینصورت سالی که دیپلم گرفتید و نام دبیرستان و رشته تحصیلی تان. در صورت شاغل بودن هم  رزومه کاری تان را در ادامه بنویسید. در اینترنت نمونه های زیادی از نوشتن رزومه وجود دارد. فقط یادتان باشد  احتیاجی به مفصل کردن رزومه ندارید چون این ویزا اقامتی نیست و سابقه کاری شما به هیچ وجه امتیاز به شمار نمی رود.

5. گواهی شغلی از کارفرما

میتوانید این گواهی را به فارسی بگیرید و برای ترجمه به دارالترجمه بدهید . یا خودتان در سربرگ انگلیسی متن را به انگلیسی بنویسید و به محل کارتان برای مهر و امضا بدهید. متن این گواهی هم چیز خاصی لازم نیست باشد تنها تایید کند که شما در آنجا مشغول به کار هستید .

(نمونه متن)

To who may concern:

 

MS (name) had been employed full-time by Company Name  as a senior Programmer and project manager-junior since April 2009 up to now. 

During her cooperation, we constantly benefited from her experiences in C#.net, VB.Net, SQL Server 2008 and UML. 

This company has been fully satisfied with her team work, technical skills and conduct.

 Full name of someone who signed

His position

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 7 بازدید